12 Ocak 2017 Perşembe

Kupayı (ç)alan Trabzonlu

Son günlerin en popüler haberi : " Kupayı çalan Trabzonlu". Halit Şahin isimli Trabzonspor taraftarı Fenerbahçe Spor kulübünde bulunan 2010 - 2011 sezonu kupasını çalarken yakalandı. Haberlerin içeriği bu şekilde lanse edilmekte. Halit Şahin ise kupanın gerçek sahibine verilmesi gerektiği ve 6 yıldır süre adaletsizliğe karşı yapılmış bir eylem olarak görüyordu.

Gelin sizlerle biraz eskilere gidelim. Yıl 2011, Trabzonspor ile Fenerbahçe Süper ligde şampiyonluk yarışı yapıyorlar. Sezon sonunda iki takımda 82 puanda kalıyor ve Fenerbahçe averaj ile şampiyon oluyor. Tarihler 3 Temmuz 2011 i gösterdiğinde Türkiye sabaha şike operasyonu ile uyanıyor. Bu operasyon sonucunda Fenerbahçe başkanı, yöneticileri, eski futbolcuları futbolda şike yapmak suçundan cezalandırılıyorlar. Bu olay Türkiye ve Avrupa spor mahkemelerine taşınıyor ve sonuç hep Fenerbahçe aleyhine çıkıyor. Tüm kurumlar Fenerbahçe'nin şike yaptığını onaylıyor. Asıl sorun bundan sonra başlıyor işte. Tüm bu sonuçlar sonrası kupanın ve şampiyonluğun gerçek sahibi olan Trabzonspor'a verilmesi gerekirken o zamanki siyasi irade buna müsaade etmiyor. Siyasi gücün göstermiş olduğu fanatizm bir türlü adaletin tecelli etmesine izin vermiyor. Üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen halen bir avuç Trabzonspor sevdalısı bu davanın peşinde koşmaya devam ediyor. Avrupada ise halen bu olayın davası tam olarak netliğe kavuşmuş değil ve süreç devam etmekte.

Gelelim yine bugüne. Halit Şahin isimli Trabzonspor taraftarı bu olaydan ötürü tutuklanıyor. Şimdi burada aklımıza Fenerbahçe başkanın açıklamaları gelmiyor değil :
"Araba çalmaya gittiniz. Anahtarı soktunuz. Vazgeçtiniz. Döndünüz gittiniz. Bu suç mu şimdi?". Halit Şahin de gitti almaya karar verdi camı kırdı ve vazgeçti almaktan bu suç mu şimdi diye savunma yapsa acaba Aziz yıldırım'a sağlanan tölerans ona da gösterilir mi ?

Halit Şahin isim arkadaş umarım kısa sürede bulunduğu durumdan kurtulur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder